co vidět v Londýně za 1 den

Co vidět v Londýně za 2 dny: itinerář na dvoudenní návštěvu britské metropole

Londýn je plný zajímavostí, a i když za dva dny nelze vidět všechno, můžete si užít mnoho ikonických míst. Co vidět v Londýně za 2 dny?  Zde je návrh itineráře na dvoudenní prohlídku Londýna.

Den 1: Historický Londýn

Ráno:

Pevnost Tower of London: Začněte v Toweru of London, kde můžete vidět korunovační klenoty a dozvědět se o historii tohoto impozantního místa. Samotná rpohlídka Toweru trvá několik hodin, jelikož je zde hodně k vidění a projít se můžete i po hradbách. V pravidelných intervalech zde provádí turisty strážci Toweru tzv. Beefeaters. Jejich trasa trvá necelou hodinu pouze po venkovních prostorech.

Na prohlídku korunovačních klenost se stojí často až půlhodinová fronta.

Vstupenky do Toweru bývají na konkrétní den, většinou bez určeníčasu vstupu. Zakoupit můžete například zde.

Poledne:

Zvedací most Tower Bridge: Přejděte přes Tower Bridge, ikonický most přes Temži, který vám poskytne skvělé výhledy na město. Z mostu je krásný výhled na mrakodrapy v London City.

tower bridge

Most lze zdarma přecházet. Pro vstup do věží na horní lávky s výhledem je nutné zakoupit lástek do muzea. Součástí expozice je i původní soustrojí pohonu zvedacího mostu v tzv. Engine Room, jež leží pod jižním koncem mostu.

Vstupenky do Tower Bridge Museum

Odpoledne:

Katedrála St. Paul’s Cathedral: Navštivte katedrálu sv. Pavla a vystupte na její kopuli pro úžasné panoramatické výhledy. V katedrále je pohřben například slavný admirál Nelson, jenž zvítězil v neméně slavné bitvě na Trafalgaru.

katedrála svatého pavla

V osmdesátých letech se zde konala královská svatba následníka trůnu Charlese a princezna Diany

Lávka přes řeku Temži Millennium Bridge: Projděte se po Millennium Bridge směrem k Tate Modern. Z boku katedrály vede cesta mezi domy, která končí u Temže a slavné lávky Millennium Bridge, která má délku přes 300 metrů a pouze dva pilíře v Temži. Díky tomu se lávka po dokončení celá třásla musela být na dva roky uzavřena pro okamžitou rekonstrukci. Ve filmech o Harry Potterovi byla zničena smrtijedy.

Galerie Moderního umění Tate Modern: Prozkoumejte moderní umění v Tate Modern, umístěném v bývalé elektrárně. Ošklivá budova skrývá krásnou galerii moderního umění. Pokud to stihnete do otevírací doby, můžete jít dovnitř zcela zdarma

 Streetfood Borough Market: Skočit na jídlo si můžete na nedaleký Borough Market, kde si můžete vychutnat širokou škálu jídel a dobroty.

Večer:

Vyhlídkové kolo London Eye: Večer zajděte na London Eye, abyste měli úžasný noční výhled na město. Z výšky 135 metrů, kterých vyhlídkové kolo dosahuje v nejvyšším bodě máte skoro letecký pohled na Westminster a okolí

Southbank alias jižní nábřeží: Projděte se po Southbank a vyberte si některý z příjemných podniků na večeři. Southbank je jižní nábřeží okolo London Eye, které funguje podobně jako náplavka v Praze.

Co vidět v Londýně za 2 dny – druhý den: Královský Londýn

Ráno:

Buckinghamský Palác: Začněte u Buckinghamského paláce, kde můžete v určité dny kolem 11:00 shlédnout střídání stráže. Rozpis střídání stráží v Aj naleznete zde. V období druhé poloviny léta až začátku podzimu bývá palác otevřen pro veřejnost. o lístky je velký zájem a rezervace je nutná měsíce dopřdu

St. James’s Park: Projděte krásným St. James’s Parkem. Zde je plno zvířátek, včetně drzých veverek. Piknikovat můžete přímo na trávníku. Pouze za lehátka se platí poměrně dost peněz, sednout si na deku nebo jednoduše na trávu ale můžete zcela zdarma. V praku jsou stánky s občerstvením a WC.

Poledne:

Westminster Abbey: Navštivte Westminsterské opatství a dozvědějte se více o historii a královských událostech. Zde se konají královské svatby, pohřby a korunovace. Opatství je otevřeno pro vstup turistů.

co vidět v Londýně za 1 den

Houses of Parliament a Big Ben: Fotografování u Houses of Parliament a Big Benu, můžete spáchat třeba u červené telefonní budky, kterých je na okolních ulicích habaděj.

parlament

Odpoledne:

British Museum: Objevte obrovské množství exponátů v Britském muzeu.

Zážitek z Facebooku:

Dnes jsem prožil neskutečně inspirativní den v British Museum! Prošel jsem se zákoutím egyptské historie, kde mě okouzlila tajemství mumie a detaily hieroglyfů. Poté jsem překročil prahy do antického Řecka a Říma, kde jsem obdivoval krásu soch a křehkost váz.

Cestou skrz muzeum jsem se ocitl v Mezopotámii a Persii, kde historie slavných civilizací ožila v podobě impozantních soch a artefaktů. Následovalo dobrodružství v Orientální sekci, kde barvy a umělecká kreativita z Blízkého východu, Indie a Číny vtáhly můj zrak.

Středověk a renesance mě uchvátily iluminovanými rukopisy a poklady z evropské historie. Procházel jsem skrz čas a prostor, objevující fascinující svět umění, historie a kultury. Každý koutek muzea skrývá příběhy a poklady, které mě zanechaly s otevřenou pusou a nadšením prozkoumávat další. #BritishMuseum #Historie #Umění #Cestování

Covent Garden: Procházka po oblasti Covent Garden, která nabízí obchody, restaurace a pouliční umělce. Covent Graden je zejména historická tržnice nabízející suvenýry i jiné zajímavé zboží.

Čínská čtvrť a Leicester square. Doslova jen pár minut pěšky od Covent Garden naleznete Čínskou čtvrť (Chinatown), kde můžete ochutnat vynikající pokrmy asijské kuchyně v desítkách zdejších restaurací.

Sousední Leicester square nabízí kina, divadla i casina a řadu příležitostí k nákupu suvenýrů.

Večer:

West End – kultura a zábava: Večer strávte v divadle v okolí Leicester square na tzv. West Endu a podívejte se na nějakou populární divadelní hru nebo muzikál.

 Trafalgar square. když už se nacházíte v této oblasti, můžete zajít kousek vedle na Trafalgar square, které se nachází opět jen kousek od předchozího místa. jedná se o centrální náměstí londýna se slavným Nelsonovým sloupem a budovou Národní Galerie.

Trafalgar square

Toto je pouze návrh a můžete si upravit program podle svých zájmů. Londýn má mnoho dalších zajímavých míst, která by stála za návštěvu! Co vidět v Londýně za 2 dny je hlavně na vás. Osobně bych ale doporučil minimálně 3 – 4 dny na návštěvu tohoto velkoměsta.

Lodýn je město, které má i s okolní aglomerací asi tolik obyvatel jako celá naše republika, proto se tady dá strávit v pohodě i týden. Ideální doba jsou alespoň 4 dny.

Máme pro vás ale itinerář i pro jednodenní Londýn, který je vhodný pokud Londýnem například oppuze projíždížte. Najdete jej pod názvem co vidět v Londýně za 1 den.

Reklama:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *