muzea v Londýně zdarma

Jaká muzea jsou v Londýně Zdarma?

Návštěva muzeí může být fascinujícím způsobem, jak prozkoumat historii, umění a kulturu nejen Británie ale i celého světa. Londýn, bohaté město s bohatou historií, nabízí širokou škálu muzeí, která umožňují návštěvníkům objevovat různé aspekty britského dědictví a světového umění. A co je nejlepší? Mnoho z těchto muzeí je zdarma dostupných. Muzea v Londýně zdarma ovšem doporučujeme navštívit s předem vytvořenou rezervací pro vstup. 

Většina muzeí má na svém webu možnost pořídit bezplatný lístek na konkrétní čas a datum.

Vyhnete se tím čekání, neboť příval návštěvníků do nejoblíbenějších z nich bývá občas takový, že návštěvníci bez rezervace musí poměrně dlouho na vstup čekat.

Téměř každé muzeum pořádá též časově omezené tématické výstavy. Zde již musíte se vstupným počítat a zakoupíte jej též pomocí internetu.

Muzea v Londýně zdarma: Objevujte historii, umění a kulturu bez poplatku

British Museum

British Museum je jedním z nejznámějších muzeí na světě a domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl a artefaktů z celého světa. Navštivte Rosettskou desku, egyptské mumie a mnoho dalších historických pokladů.

British Museum v Londýně je jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě, známým svou rozsáhlou a rozmanitou sbírkou uměleckých děl a historických artefaktů. Toto muzeum, založené v roce 1753, hostí více než sedm milionů exponátů, které zahrnují téměř každý aspekt lidské historie a kultury.

Co vás v muzeu zaujme:

Egyptská sbírka

British Museum je známé svou významnou egyptskou sbírkou, která zahrnuje mumie, sarkofágy, obrazy a další artefakty spojené s starověkým Egyptem. Mezi vystavenými exponáty patří slavná Rosettská deska, která hrála klíčovou roli při rozluštění hieroglyfů.

 Antická řecko-římská sbírka

Sbírka antického Řecka a Říma obsahuje sochy, vázy, a další umělecká díla z období klasické civilizace. Slavnými exponáty jsou mramorový sochařský opus Elginských mramorů, které zahrnují Parthenónské sochy.

Asyrské a babylonské artefakty

Muzeum obsahuje také významnou sbírku asyrských a babylonských artefaktů, zahrnujících stély, vázy a jiné předměty spojené s starověkými mezopotámskými civilizacemi.

Orientalistická sbírka

Sbírka z východních kultur zahrnuje umělecká díla a artefakty z Číny, Japonska, Indie a dalších částí Asie. Návštěvníci mohou objevovat rozmanitost umění a kultury z této oblasti světa.

Afroasijská sbírka

British Museum se pyšní také velkou sbírkou afrických a asijských uměleckých děl, včetně soch, šperků, a textilních artefaktů, které mapují bohatství a rozmanitost těchto regionů.

Numismatická sbírka

Muzeum má rozsáhlou numismatickou sbírku, zahrnující mince a medaile z různých období a kultur. Tato sbírka poskytuje pohled na ekonomický vývoj a obchodní vztahy mezi různými civilizacemi.

Asijská sbírka

Sbírka z oblasti Asie obsahuje umělecká díla z Číny, Japonska, Koreje, Indie a dalších asijských zemí. Vystavené artefakty zahrnují sochy, keramiku, a umělecké díla z různých uměleckých směrů.

National Gallery na náměstí Trafalgar Square

National Gallery patří mezi nejznámější muzea v Londýně zdarma. Leží na Trafalgarském náměstí a hostí jednu z nejvýznamnějších sbírek evropského malířství od 13. do 19. století. Mezi vystavenými díly najdete práce slavných umělců, jako jsou Leonardo da Vinci, Van Gogh a Rembrandt.

národní galerie na trafalgar square

National Gallery v Londýně je jedním z předních uměleckých muzeí na světě, s ohromnou sbírkou evropského malířství od 13. do 19. století. Nachází se na Trafalgarském náměstí a přitahuje návštěvníky svou pestrou paletou uměleckých děl a mistrovskými kusy některých z největších umělců v historii.

Co vás v muzeu zaujme:

Italské umění

National Gallery obsahuje vynikající sbírku italského umění, zahrnující práce slavných umělců jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Raphael a Botticelli. Mezi významné obrazy patří „Madona z Ansidei“ od Raphaela a „Sv. Jiří zabíjející draka“ od Raffaela.

 Holandské a vlámské umění

Sbírka z období holandského a vlámského baroka zahrnuje díla mistrovských malířů, jako jsou Rembrandt, Vermeer, Rubens a Van Dyck. Mezi významné obrazy patří „Emauzský spolek“ od Rembrandta a „Dívka s perlou“ od Vermeera.

 Francouzské umění

National Gallery obsahuje také významnou sbírku francouzského umění, s důrazem na období renesance a rokoka. Mezi vystavenými díly jsou „Venuše a Amor“ od Watteaua a „Madona v kostele“ od Jean-Auguste-Dominique Ingrese.

Španělské umění

Sbírka zahrnuje i díla španělských mistrů, včetně Velázqueze a Goyi. „Venuše před zrcadlem“ od Velázqueze a „Autoportrét v černém“ od Goyi patří k významným exponátům.

Nizozemské umění

Kromě holandského baroka muzeum obsahuje také díla nizozemských malířů z období raného renesančního a gotického umění. Mezi významné obrazy patří „Portrét Arnaulfa Finiho“ od Memlinga a „Oslavování Vánoc“ od Pietera Bruegela staršího.

Tate Modern

Tate Modern patří mezi další muzea v Londýně zdarma a je centrem moderního a současného umění. S rozsáhlou sbírkou děl od umělců jako Picasso, Warhol a Dalí můžete strávit hodiny prozkoumáváním a obdivováním moderních uměleckých směrů.

Návštěvu Tate Modern můžete spojit s návštěvou katedrály Sv. Pavla (zde je vstup zpoplatněn). Leží od sebe necelých 10 minut chůze a spojuje je lávka Millenium Brodge, která se tyčí nad Temží.

 Surrealismus a dadaismus

Tate Modern obsahuje díla umělců spojených s surrealismem a dadaismem, jako jsou Salvador Dalí, René Magritte, a Marcel Duchamp. Tyto exponáty často odrážejí experimentaci s formou a obsahem.

Expresionismus a abstrakce

Sbírka zahrnuje také díla spojená s expresionismem a abstrakcí, včetně prací umělců jako Wassily Kandinsky a Franz Marc. Tyto obrazy vyjadřují emocionální náboj a odvahu v odmítání konvenčních forem.

Pop art

Tate Modern má bohatou kolekci pop artu, včetně děl Andyho Warhola, Roye Lichtensteina a dalších umělců, kteří se inspirovali masovou kulturou a reklamou.

Minimalismus

Minimalismus je dalším významným prvkem sbírky, s díly umělců jako Donald Judd a Dan Flavin. Tito umělci se zaměřovali na jednoduchost forem a využívání průmyslových materiálů.

Současné umění:

Tate Modern pravidelně aktualizuje svou sbírku o díla současných umělců, kteří pracují s různými médii a výrazovými prostředky. To zahrnuje videoinstalace, sochy, fotografie a další formy současného umění.

Performativní umění:

Sbírka obsahuje i díla spojená s performativním uměním, které zdůrazňuje samotný akt tvorby a jeho interakci s diváky. To může zahrnovat živé performace nebo dokumentace performancí.

National Maritime Museum v Greenwichi

Pro milovníky námořní historie je National Maritime Museum ideálním místem. Nachází se v krásném prostředí čtvrti Greenwich a nabízí pohled na rozvoj námořních dovedností a výzkumů.

Expozice je velice vstřícná i k dětem a vstup je většinou bez čekání aniž by bylo nutné mít rezervaci. Počítejte však ale s delší cestou, neboť Greenwich leží na okraji Londýna a je nutné dojet vlakem, lodí či kombinací metra a DLR. Cesta z centra může zabrat více než hodinu,

Muzea v Kensigtonu

Čtvrť Kensington je místo, kde se muzea v Londýně zdarma tak trochu koncentrují na jednom místě a nabízí hned několik známých institucí. Výchozím bodem je stanice metra South Kensington. Poblíž se nachází také Hyde Park či luxusní obchodní dům Harrods.

Přírodovědecké muzeum (The Natural History Museum)

Přírodovědecké muzeum v Londýně (The Natural History Museum) je jedním z nejprestižnějších muzeí v oboru přírodní historie na světě. Nachází se v impozantní budově ve čtvrti South Kensington a bylo otevřeno veřejnosti v roce 1881. Jeho sbírky zahrnují miliony exponátů, z nichž mnohé jsou jedinečné a vzácné.

Muzeum je nesmírně interaktivní a milují jej všichno od dětí až po důchodce. Jedná se o rozsáhlou budovu a vzhledem k obřímu zájmu návštěvníků byste měli zvážit rezervaci vstupu dopředu.

naturl history museum

Vyhradit si doporučujeme také minimálně 2 hodiny, lépe více.

Co zde uvidíte:

Dinosauři

Muzeum je známé svou rozsáhlou sbírkou fosilií dinosaurů. Velikostní repliky dinosaurů, včetně slavného dinosaura Diplodocuse, mají impozantní postavení ve středu muzea a fascinují návštěvníky všech věkových kategorií.

Diplodocus (replica).001 - London

Minerály a drahokamy

Sbírka minerálů a drahokamů patří mezi největší na světě. Návštěvníci mohou obdivovat krystaly, drahokamy a vzorky minerálů, které odrážejí rozmanitost a krásu minerálního království.

Biologická diversita

Expozice věnovaná biologické diverzitě ukazuje návštěvníkům různé formy života na Zemi. Zahrnuje vzorky rostlin, živočichů a mikroorganismů, přičemž je kladen důraz na bohatství biodiverzity.

Anthropologie a lidská evoluce

Sbírka zaměřená na lidskou evoluci obsahuje vzorky fosilních ostatků našich předků, nástroje a artefakty, které dokumentují vývoj lidské civilizace.

Entomologie

Entomologická sbírka zahrnuje miliony exemplářů hmyzu, včetně vzácných druhů a exemplářů, které byly sbírány v průběhu staletí.

Botanika

Botanická sbírka obsahuje vzorky rostlin z celého světa, včetně vzácných a ohrožených druhů. Expozice zdůrazňuje důležitost rostlin pro život na Zemi.

Paleontologie a evoluční biologie

Paleontologická sbírka zahrnuje nejen fosilie dinosaurů, ale i ostatky vyhynulých druhů, které ukazují na dynamiku evoluce na naší planetě.

Science Museum

Pro ty, kteří jsou nadšeni vědou a technologií, je Science Museum skvělým místem. Interaktivní expozice a fascinující ukázky z oblasti vědy a technologie jsou určeny pro návštěvníky všech věkových kategorií.

 Victoria and Albert Museum (V&A):

V&A Museum je zaměřeno na umění a design. Jeho sbírka zahrnuje módu, šperky, fotografie a mnoho dalšího. Muzeum samotné je také architektonickým skvostem.

Victoria and Albert Museum, často zkracováno na V&A, je jedním z nejvýznamnějších muzeí umění a designu na světě. Nachází se v South Kensington, Londýn, a bylo založeno v roce 1852. V&A je domovem rozsáhlé a rozmanité sbírky uměleckých děl, designu, módy, šperků, fotografie a mnoho dalšího, které pokrývají období od středověku po současnost.

Co vás v muzeu zaujme:

Umělecká díla a design

   V&A nabízí výjimečnou sbírku uměleckých děl a designu z různých kultur a období. To zahrnuje nábytek, keramiku, sklo, sochy, obrazy a další.

Šperky a drahokamy:

   Muzeum hostí rozsáhlou sbírku šperků a drahokamů, od historických klenotů po moderní design. Návštěvníci mohou obdivovat diamanty, perly a šperky, které odrážejí různé styly a módní trendy.

Móda a textil:

   V&A je známé také svou módní sbírkou, která zahrnuje kostýmy od středověku po současnost. Expozice ukazují vývoj módě a designu od různých kultur.

Fotografie:

   Sbírka fotografie obsahuje více než 500 000 fotografií, zahrnující historické snímky, portréty slavných osobností a současnou dokumentární fotografii.

Knižní umění:*

   V&A má také významnou sbírku knižního umění, která zahrnuje ilustrované rukopisy, knižní vazby a umělecké knihy.

Asijské umění:

   Sbírka asijského umění zahrnuje sochy, keramiku, malby a další díla z oblastí jako Čína, Japonsko, Indie a Persie.

Divadelní a scénické umění:

   V&A má také bohatou sbírku souvisejících s divadelním a scénickým uměním, včetně kostýmů, plakátů a modelů divadelních scén.

Proč je Victoria and Albert Museum jedinečné?

V&A má jednu z nejrozmanitějších sbírek na světě, která zahrnuje široké spektrum uměleckých forem a designových stylů. Sbírka muzea poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na historický vývoj uměleckého a designového myšlení.

Muzeum se snaží nejen uchovávat dědictví, ale také podporovat a inspirovat budoucí generace umělců a designérů. Mnoho expozic v muzeu je interaktivních, což umožňuje návštěvníkům zapojit se do tvorby a pochopení procesů spojených s uměním a designem.

Victoria and Albert Museum je místem, kde se historie a kreativita setkávají, a kde návštěvníci mohou prozkoumávat bohatství uměleckých a designových tradic z celého světa.

ČTĚTĚ TAKÉ: Kam v Londýně zdarma

Muzea poblíž Trafalgarského náměstí

Reklama:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *