výhled z rundetaarn a kam na prodloužený víkend do zahraničí

Kam na prodloužený víkend do zahraničí: 14 nápadů pro nezapomenutelný zážitek 

Víkend se svítkem se skví na kalendáři a vy jste stále váhaví ohledně toho, kam vyrazit na krátkou dovolenou? Možností je mnoho, ale my vám přinášíme 14 skvělých tipů, které vám pomohou plně využít tento krátký odpočinkový čas. Bez ohledu na to, zda preferujete kulturní zážitky, nádhernou přírodu nebo relaxaci na pláži, něco pro sebe si určitě vyberete. Možností, kam na prodloužený víkend do zahraničí, je totiž habaděj!

Paříž, Francie

Paříž, Město světla, je vždy skvělým cílem pro prodloužený víkend. Projděte se po krásném Montmartru, obdivujte Eiffelovu věž, navštivte Louvre a ochutnejte výborné francouzské víno a kulinářské lahůdky v jedné z mnoha kaváren a restaurací. Pro milovníky umění je zde mnoho muzeí a galerií, které vám nabídnou kulturu a inspiraci.

Paříž je domovem mnoha světově proslulých muzeí a galerií. Uvítá vás Louvre, jedno z největších a nejvýznamnějších uměleckých muzeí na světě, kde můžete obdivovat slavný obraz Mona Lisa.

Ale nejen Louvre stojí za návštěvu. Musée d’Orsay s bohatou sbírkou impresionistických děl, Centre Pompidou s moderním uměním a mnoho dalších muzeí nabídne inspiraci pro všechny milovníky umění.

Samozřejmě nesmíte vynechat návštěvu Eiffelovy věže, která poskytuje nádherný výhled na město. Vyzkoušejte projížďku po Seině na lodi a prohlédněte si slavné památky jako Notredame nebo Arc de Triomphe.

Pro romantickou procházku se vydejte na Montmartre, kde naleznete bílý bazilika Sacré-Cœur s úchvatným výhledem na město.

Francouzská kuchyně je světoznámá a Paříž je místem, kde můžete ochutnat ty nejlepší pokrmy. Užijte si snídani v jedné z mnoha pekáren s čerstvými croissanty a bagetami, ochutnejte lahodné sýry a vína v malých bistro a nezapomeňte si objednat tarte tatin nebo crème brûlée jako dezert.

Paříž ožívá i v noci. Prohlédněte si noční osvětlení na Šanzelížských bulvárech a podnikněte noční procházku po nábřeží Seiny. Město nabízí mnoho možností na večerní zábavu, od tradičních kabaretů po moderní bary a kluby.

Pokud uvažujete kam na prodloužený víkend do zahraničí, je Paříž rozhodně jedním z favoritů.

Krakow, Polsko

Krakov je krásné historické město, které vám nabídne bohaté kulturní zážitky. Navštivte královský hrad Wawel, procházejte se starým městem a poznávejte fascinující historii Polska.

02 Kościół archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie nr A-3 (A-178 M) EKuczera

Barcelona, Španělsko

Barcelona je městem plným energie, umění a architektury. Projděte se po slavné promenádě La Rambla, obdivujte Gaudího architekturu včetně Sagrada Família a Parc Güell. Barcelona má také bohatou kulturní scénu. Navštivte Picassovo muzeum, které je domovem mnoha jeho uměleckých děl. Město je také plné galerií a divadel, které nabízí koncerty, výstavy a další kulturní akce.

Katalánská kuchyně je chutná a rozmanitá. Ochutnejte tradiční pokrmy jako je paella, tapas, fideuà (podobné paelle, ale s nudlemi) a crema catalana (katalánský krém brûlée). Nezapomeňte ochutnat také místní víno a sangríi.

Barcelona je městem, které vám nabídne nejen bohatou kulturu, architekturu a umění, ale také relaxaci na pláži, skvělé nakupování a živý noční život. Je to místo, které zaručeně zanechá v srdci každého návštěvníka nezapomenutelné vzpomínky.

Je ideální pro letní i mimosezonní krátkou návštěvu. 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon je jedním z nejživějších a nejfascinujících měst v Evropě. Je také městem, které vás okouzlí svými úzkými uličkami, historickými čtvrtěmi a přátelskými obyvateli. To je místo, kde minulost a současnost spolu tančí v harmonii.

Začněme v nejstarší čtvrti Lisabonu – Alfamě. Tato část města je známá svými úzkými uličkami, bílými domy a nádhernými výhledy na řeku Tejo. Procházejte se po středověkých uličkách, navštivte katedrálu Sé a zastavte se u krásného výhledového místa Miradouro das Portas do Sol.

Portugalsko je domovem tradiční hudby známé jako fádo. Užijte si večer v jednom z mnoha fádo klubů v Alfamě nebo Bairro Alto, kde můžete poslouchat dojemné písně plné vášně a nostalgie.

Jedním z nejchutnějších pokladů Lisabonu jsou pastéis de nata, tradiční portugalské smažené těsto s krémovou nádivkou. Ochutnejte je v nejslavnější pekárně v Beleme nebo v některé z mnoha kaváren po celém městě.

Lisabon je plný historických památek. Navštivte Belémskou věž, která stojí na břehu řeky Tejo, a také klášter sv. Jeronýma, který je zapsán na seznamu UNESCO a nabízí nádhernou architekturu manuelského stylu.

Dalšími zajímavými místy jsou Castelo de São Jorge, hrad střežící město, a Elevador de Santa Justa, výtah, který vám poskytne panoramatický výhled na město.

Lisabon se rozkládá na sedmi kopcích, což znamená, že nabízí nádherné výhledy. Kromě již zmíněných Miradouro das Portas do Sol a Elevador de Santa Justa můžete vyrazit také na Miradouro da Senhora do Monte, kde se budete kochat panoramatickým výhledem na město.

Lisabon je městem, které vás vtáhne do svého historického půvabu a přátelské atmosféry. Je to místo, kde můžete ochutnat tradiční pokrmy, naslouchat dojemné hudbě, prozkoumávat historické památky a užívat si nádherné výhledy na město a řeku. Toto portugalské hlavní město nabízí prodloužený víkend plný kultury, vkusu a nádherných zážitků.

Dubrovník, Chorvatsko

Pokud toužíte po odpočinku na nádherném pobřeží a současném poznávání  historie, nenajdete lepší destinaci než Dubrovník. Toto město na jadranském pobřeží je plné úchvatných středověkých hradeb, kostelů a historických památek. Projděte se po hradbách města a obdivujte panoramatické výhledy na Jadran.

A samozřejmě, nezapomeňte si užít slunce a koupání na krásných plážích.

Nezáleží na tom, jestli jste dobrodružníci, milovníci kultury nebo prostě jen toužíte po krátkém úniku z každodenní rutiny, tyto destinace nabídnou prodloužený víkend plný nezapomenutelných zážitků. Vyberte si tu pravou destinaci pro sebe, ať už je to romantická 

Amsterdam, Nizozemsko

Amsterdam je městem s jedinečnou atmosférou a krásnými kanály. Projděte se po historickém centru, navštivte muzeum Van Gogha a Rijksmuseum a pochutnejte si na tradičním nizozemském sýru a věhlasném nizozemském pivo. Nezapomeňte si také pronajmout kolo a projít se po cyklostezkách, které jsou v Amsterdamu velmi populární.

Budapešť, Maďarsko

Budapešť, nazývaná také „Parlamentní město“, vás okouzlí svou architekturou a termálními lázněmi. Projděte se po nádherném dunajském nábřeží, obdivujte parlamentní budovu, mosty a navštivte termální lázně Széchenyi, které jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Pár dní volna neznamená, že se musíte omezit jen na Evropu. Pokud toužíte po luxusu a moderním dobrodružství, Dubaj je pro vás tou pravou destinací. 

Dubaj je městem, které náhle vystoupalo na scénu a stalo se jedním z nejžádanějších cestovatelských destinací na světě. Toto futuristické město, ležící na pobřeží Perského zálivu, je známé svými impozantními výškovými budovami, luxusními nákupními centry a špičkovými rekreačními zařízeními.

Začněme tím nejvýraznějším – Burj Khalifa, nejvyšší budovou na světě. Vystoupejte na jeho vyhlídkovou plošinu a podívejte se na Dubaj z výšky téměř 830 metrů.

Další architektonickou perlu tvoří Palm Jumeirah, umělý ostrov ve tvaru palem, který nabízí luxusní hotely, restaurace a pláže.

Dubaj je také rájem pro nakupování. Nákupní centra jako Mall of the Emirates a The Dubai Mall nabízejí nespočet butiků, značkových obchodů a tradičního orientálního trhu – suky. A pokud toužíte po exotických výrobcích, nezapomeňte navštívit Zlatý trh v historické části města.

Dubaj si zakládá na svém luxusu a pohodlí. Město nabízí několik špičkových hotelů, jako je Burj Al Arab, který je známý jako nejluxusnější hotel na světě. Můžete si dopřát také léčbu v jednom z mnoha wellness a lázeňských center nebo golfové hřiště na zelených oázách uprostřed pouště.

I když Dubaj je spojován s luxusem a modernitou, město má také kulturní stránku. Navštivte Dubajské muzeum, kde se dozvíte více o historii a tradičním životě ve městě. Zkuste také plavbu na tradiční arabské lodi dhow po nábřeží a obdivujte panoramatický pohled na staré a nové Dubaj.

Jestliže máte rádi dobrodružství, nepropásněte možnost vydat se na pouštní výlet. V okolí Dubaje se nachází krásné pouštní duny, kde si můžete vyzkoušet jízdu na písečném snowboardu nebo projížďku na velbloudech.

Dubaj je městem, které vám nabídne luxus, dobrodružství a neopakovatelné zážitky. Je to místo, kde se setkávají minulost a budoucnost, a kam se můžete vydat na nezapomenutelný prodloužený víkend plný kontrastů a rozkoše.

Edinburgh, Skotsko

Edinburgh, hlavní město Skotska, je plné historie a kultury. Navštivte královský hrad Edinburgh Castle, projděte se po Královské cestě, a ochutnejte tradiční skotské pokrmy, včetně haggisu (dejte vědět, jak vám to chutnalo) a skotské whisky.

Pokud máte rádi přírodu, udělejte výlet do okolních skotských vysočin, kde se můžete těšit na krásné výhledy.

Praha, Česká republika

Nemusíte ani jezdit daleko, zajímavý víkend se dá prožit také v Praze. Praha známá jako „Zlaté město“, je plná historických památek, útulných kaváren a bohatého kulturního dědictví.

Kam na prodloužený víkend do zahraničí: praha

Projděte se po Karlově mostě, navštivte Pražský hrad a ochutnejte tradiční české pivo v místních pivovarech. Stověžatá matička je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat středověkou architekturu a atmosféru.

Kam ještě na prodloužený víkend do zahraničí směrem na sever a na západ?

Stockholm, Švédsko

Další variantou, kam na prodloužený víkend do zahraničí, se může stát hlavní město Švédska. Stockholm je architektonicky nádherným městem na vodě, kde se snoubí modernita a historie.

Projděte se po krásném Gamla Stan (Starém městě), navštivte muzeum Vasa, Skansen a prozkoumejte pestrý kulturní život. Město je obklopeno ostrůvky a jezery, což nabízí skvělé možnosti pro výlety.

Vyrazit můžete také lodí do královského paláce Drottningholm. Variantou je také výjezd vlakem za město a trek po zdejších lesích a jezerech.

Londýn, Spojené království

Londýn, hlavní město Spojeného království, je metropolí plnou kultury, historie a moderního vzrušení mezi Čechy velmi vyhledávanou možností, kam na prodloužený víkend do zahraničí.

Navštivte Buckinghamský palác, British Museum, a projděte se po ulicích Soho. Londýn je také bohatý na divadla a umění, takže si můžete užít nezapomenutelný kulturní zážitek.

výhled z greenwich na canary wharf

Hlavní pamětihodnosti Londýna zvládnete zhruba za tři dny. Můžete si také vyrazit na nějaký výlet. Poměrně dobře dostupný od Londýna je například hitorický Oxford či přímořské letovisko Brighton.

Na kraji Londýna se nachází také veřejně přístupný královský hrand Windsor a studia Harryho Pottera, které ocení všechny generace milovníků tohoto filmového a literárního fenomenu.

Čtěte také: Kam v Londýně zdarma

Reykjavík, Island

Island je zemí ohromující přírodní krásy a Reykjavík je vstupní branou k tomuto úžasnému ostrovnímu ráji. Navštivte modré laguny, vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, a prozkoumejte fascinující geotermální oblasti.

Kromě toho si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni, včetně lanýžového chleba a rybího guláše.

Může se zdát, že Island si žádá vícedenní cestu, což je pravda. Mnozí turisté ale stíhají to hlavní z Islandu doslova za pár dní. Vše je jen na vás a vašich časových možnostech.

Dublin, Irsko

Dublin je městem s bohatou historií, útulnými hospodami a přátelskými obyvateli. Navštivte Trinity College, kde naleznete Knihu Kells, procházejte se po Temple Bar District a ochutnejte tradiční irské pokrmy, jako je fish and chips a irské pivo. Irské hudbě a tanci se zde také nevyhnete.

Dublin není příliš velký a v rámci krátkého eurovíkendu můžete vyrazit i za jeho hranice  navštívit některé ze zdejších přírodních scenerií.

Kodaň, Dánsko

Kodaň, hlavní město Dánska, je městem cyklistů, designu a nádherných parků či soch. Projděte se po ulicích Nyhavn s pestrými domy, navštivte Královský zámek Rosenborg a užívejte si relaxaci v krásných parkách, jako je Tivoli Gardens.

Dánská kuchyně nabízí vynikající pochoutky, jako je smørrebrød a exkluzivní kuchyně evropského severu.

nyhavn - přístav v Kodani

S těmito dalšími destinacemi můžete rozšířit svou cestovatelskou bucket list a prožít nezapomenutelné chvíle nejen v rámci Evropy.

Na pár dní se dá vyrazit i do horké Dubaje či na chladný Island. Každé z těchto míst nabízí unikátní zážitky a atmosféru, která vás zaručeně nadchne. Vyberte si tu pravou destinaci pro svůj prodloužený víkend a vydejte se na dobrodružství!

Vyrazit můžete sami nebo můžete využít zájezdu některé z renomovaných cestovních kanceláří.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *