kdy jet na zanzibar

Kdy jet na Zanzibar? Vyhněte se období dešťů

Zanzibar je sen. Tropický ráj s nádechem exotiky a romantiky ráje na konci světa. Přitom jde o destinaci s dobrým servisem a dostupností pro samostatné české cestovatele i klienty cestovních kanceláří, kteří mohou využít řady nabídek na výhodné dovolené. V tomto si článku podrobně rozebereme téma „Kdy jet na Zanzibar“.

Pokud plánujete svou další dovolenou a rozhodli jste se zažít nezapomenutelné zážitky, vyhřívat se na slunci, odpočívat na plážích snů a užívat si nedotčené přírody, pak je Zanzibar skvělou volbou! 

První informace, kterou je třeba znát, je informace o tom, kde Zanzibar leží. A nemáme teď na mysli ono slavné pražské restaurační zařízení. 

Zanzibar je region Tanzanie, nacházející se v Indickém oceánu několik stupňů jižně od rovníku, na jižní polokouli. To znamená, že na Zanzibaru panuje typické tropické podnebí s nízkým teplotním rozsahem a průměrnou teplotou kolem 27 stupňů. Teplota vody je také vysoká po celý rok, průměrně dosahuje také 27 stupňů. Prostě ideál pro milovníky tepla, kam si můžete zaletět klidně v lednu.

Kdy je nejlepší dovolená na Zanzibaru podle ročního období

kdy jet na zanzibar

Bude užitečné vědět, že na Zanzibaru existují takříkajíc dvě sezony. Díky poloze na jižní polokouli jsou zde navíc roční doby obráceně než u nás. V podstatě tak máte dvě dobrá období, kdy jet na Zanzibar v průběhu celého roku.

Letní sezona (listopad až březen) je poměrně horká, s denní teplotou přes 30 stupňů.

Zimní sezona (červen až říjen) je sušší a s příjemnou denní teplotou kolem 27 stupňů.

Nesmíme zapomínat, že na Zanzibaru jsou také dvě dešťové období: první v listopadu a částečně v prosinci, a druhé v dubnu a květnu, které ovšem někdy začíná už koncem března.

Na klima Zanzibaru má vliv monzun, který fouká ze severu od listopadu do března a z jihu od dubna do října. Abyste vybrali nejvhodnější dobu pro cestu na Zanzibar, je důležité pečlivě vzít v úvahu jevy spojené s monzunem. 

V závislosti na vybraném měsíci se doporučuje zvolit destinace, která je umístěna proti směru větru.

Kdy jet na Zanzibar – měsíc po měsíci

Nyní se podívejme na Zanzibar podrobně měsíc po měsíci.

Leden

Utéct ze sychrav české zimy na tropické pláže ukolébávané zvukem vln, to je nepochybně skvělý nápad. V lednu na Zanzibaru prakticky neprší. 

Teplota vzduchu v lednu je docela vysoká, takže oceníte možnost osvěžení v moři. Doporučujeme hotel s bazénem a dobrým přístupem k moři.

Z meteorologického hlediska je leden doporučeným měsícem pro dovolenou na Zanzibaru.  Proto taky rostou ceny za dovolenou na tomto rajském ostrově. Jedná se o jeden z nejdražších měsíců pro dovolenou.

Únor

V únoru se udržují vysoké teploty a vysoká vlhkost. Únor na Zanzibaru je měsíc s menším počtem deštivých dnů, což je důležitý faktor při výběru nejvhodnější doby pro dovolenou. 

Počasí je obecně téměř vždy skvělé, pokud vám nevadí vysoké teploty. Monsunový vítr fouká ze severu, ale je to příjemné, jelikož trochu mírní teplotu. Ceny v únoru mírně klesají, ale nelze říci, že by se dalo výrazně ušetřit.

Březen

První polovina března nabízí téměř vždy dobré počasí. Déšť je sice možný, ale pravděpodobně vás často nezastihne. Ve druhé polovině měsíce ovšem může být počasí velmi proměnlivé, takže může nastat situace, kdy silný déšť během několika hodin vystřídá velmi jasné počasí. Teplota stále zůstává vysoká, ale ke konci března začíná pomalu klesat.

Duben

V dubnu na Zanzibaru začíná období dešťů. Počasí v tomto období na celém souostroví je deštivé, s velkým množstvím srážek. Skoro pořád leje jako z konce. Záplavy jsou v tomto měsíci poměrně běžné. 

Některé hotely a obchody dokonce v dubnu raději zavírají a ty hotely, které pokračují ve své činnosti, obvykle nabízejí výrazné slevy na ubytování. V každém případě je v dubnu na Zanzibaru velmi málo turistů, a někdy od poloviny dubna mnohé cestovky či hotelová zařízení přeruší svoji činnost až do června.

Květen

Období dešťů pokračuje i v květnu, takže samozřejmě květen není ideálním měsícem pro cestu na Zanzibar. I když má tento měsíc svou výhodu jako relativně nízké ceny zájezdů či ubytování ve většině hotelů. Druhým plusem je, že po hojných deštích se Zanzibar stává zelenějším a barevnějším, příroda v tomto měsíci ohromuje svými barvami!

Červen

V červnu na Zanzibaru začíná zimní období, nenechte se ale vyděsit. Zimní období je charakterizováno suchým klimatem a mírnějšími teplotami. Déšť začíná být vzácný. Ceny dovolené obvykle zůstávají na dobré úrovni. Vzhledem ke všem těmto faktorům lze říci, že červen na Zanzibaru je docela dobrým měsícem pro dovolenou.

Červenec

Červenec na Zanzibaru je skvělým měsícem pro dovolenou. Pěkné počasí, spousta slunce, málo deště. Ideální podmínky Zanzibar poskytuje svým hostům právě v červenci. V tomto měsíci může dojít k nárůstu cen. Zájezdy či letenky a ubytování je tak nejlépe objednat co nejdříve.

pláž

Srpen

Další doporučovaný měsíc pro cestu na Zanzibar. Klimatické podmínky jsou velmi podobné klimatu v červenci, ale ceny za ubytování v hotelu mohou být stále poměrně vysoké. Takže pokud chcete ušetřit, pravděpodobně má smysl počkat do října.

Září

Tento měsíc je také ideální pro dovolenou na Zanzibaru, protože nabízí příjemnou teplotu a málo deště. Cenová hladina ovšem zůstává stejně drahé jako v srpnu.

Říjen

Jednoznačně jeden z nejlepších měsíců pro odpočinek na Zanzibaru, pokud jde o kombinaci počasí a nákladů. Říjen je poslední zimní měsíc na Zanzibaru s přijatelnou vlhkostí a příjemnými teplotami. 

Teplota vody je také ideální. Pokud jde o ceny ubytování v hotelech, v tomto měsíci mnoho hotelů a plážových letovisek jede za ceny mimosezony. Takže má smysl využít skvělých podmínek počasí a příjemných cen za ubytování.

Listopad

Ceny za ubytování v listopadu jsou na poměrně nízké úrovni, ale v tomto měsíci na Zanzibaru začíná období dešťů, s častými, ale méně trvalými a intenzivními dešti než v dubnu a květnu). Obvykle od listopadu začíná také nájezd turistů ze zemí jako Česko ale i z východu Evropy.

Prosinec

Poslední měsíc období  dešťů na Zanzibaru. Množství srážek klesá a ve druhé polovině měsíce bude déšť pravděpodobně velmi vzácným. Od prosince hotely na Zanzibaru zase zvyšují ceny za ubytování, což není překvapující, přihlédneme-li k zlepšení počasí a blízkosti vánočních a novoročních svátků.

pozdrav ze zanzibaru

Tak kdy nejlépe na Zanzibar vyrazit?

Pokud jde o počasí, nejlepšími měsíci kdy jet na Zanzibar jsou červenec, srpen, září a říjen, protože v těchto měsících je příjemné teplo a sucho. 

Leden a únor jsou horké měsíce, ale mohou být také považovány za jedny z nejlepších na Zanzibaru. 

Podmínky v březnu, červnu a prosinci jsou trochu horší. Listopad je deštivý měsíc, ale deště v tomto měsíci zřídka trvají dlouho. Duben a květen jsou nejhoršími měsíci pro dovolenou na Zanzibaru, ale obvykle v těchto měsících hotely stanovují nejnižší ceny za ubytování.

Zájezdy na Zanzibar: Blue-style cestovní kancelář

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *