netradiční místa londýn

Londýn: netradiční místa, která stojí za to navštívit

Londýn je bohatý na historii a kulturu. Není jen o Big Benu a Buckinghamském paláci či fish and chips nebo LOndon Eye. Pod povrchem této kosmopolitní metropole se skrývají netradiční a méně známá místa, která nabízejí jedinečné zážitky pro ty, kdo jsou ochotni vybočit z tradičních turistických tras. Zde jsou některá z nejzajímavějších netradičních míst, která stojí za to navštívit při návštěvě Londýna.

Leighton House Museum – Oáza Umění v Kensingtonu

   Tento skvostný dům v Kensingtonu byl kdysi domovem významného viktoriánského umělce Fredericka Leightona. Dům samotný je uměleckým dílem, s orientální architekturou a bohatou výzdobou. Leighton House Museum hostí dočasné výstavy a je skvělým místem k prozkoumání spojení umění a architektury.

Little Venice: Benátky uprostřed Londýna

   Přestože Londýn nemá kanály jako Benátky, oblast Little Venice v Maida Vale vytváří dojem romantické vodní čtvrti. Malebné kanály, obklopené zelení a barevnými loděmi, poskytují relaxační únik z rušného města. Můžete si pronajmout loď nebo jednoduše pěšky procházet podél vodních cest.

God’s Own Junkyard: Oáza Neonu v Walthamstow

   Milovníci neonových světel určitě ocení God’s Own Junkyard ve čtvrti Walthamstow. Toto netradiční místo je plné oslnivých neonových nápisů a uměleckých děl. Návštěvníci se zde mohou ponořit do světa barvitého světla a tvořivosti.

Daunt Books je knižní ráj pro milovníky příběhů

   Pro ty, kdo milují knihy a cestování, je Daunt Books skvělým místem k návštěvě. Tato knihkupectví mají jedinečnou atmosféru díky svým dřevěným policím až ke stropu a knihám rozděleným podle destinací. To je perfektní místo pro objevování nových příběhů a inspiraci pro další dobrodružství.

The Seven Dials v Covent Garden

   The Seven Dials, historická křižovatka ve čtvrti Covent Garden. Nabízí malebné obchody, kavárny a divadla. Zdejší sedm ulic vytváří malebný prostor, který láká návštěvníky na procházky a objevování skrytých butiků a restaurací.

Wilton’s Music Hall

   Pro milovníky hudby a historie je Wilton’s Music Hall východní Londýn nevynechávaným místem. Jedná se o nejstarší dochovaný hudební sál na světě. Příjemná atmosféra a bohatý program zahrnující koncerty, divadelní představení a další události zaručují nezapomenutelný zážitek.

Při návštěvě Londýna neváhejte vybočit z hlavních turistických tras a objevovat tato netradiční místa. Město skýtá mnohem víc, než se na první pohled může zdát, a každý kout Londýna může nabídnout něco jedinečného a nezapomenutelného.

Postman’s Park: Památka na Hrdiny v Srdci Londýna

   Postman’s Park, nacházející se nedaleko St. Paul’s Cathedral, je klidný park s jedinečným historickým prvkem. Park hostí Memorial to Heroic Self-Sacrifice, který připomíná obyčejné lidi, kteří obětovali své životy pro záchranu druhých. Každý pamětní kámen obsahuje příběh odvahy a obětavosti.

Sky Garden: Výhledy na Londýn ze zahrady na mrakodrapu

výhled ze sky garden

   Mnoho turistů míjí Sky Garden ve finanční čtvrti Londýna, ale pro ty, kteří objeví toto skryté místo, se otevírá nádherný výhled na město. Skleněná konstrukce nabízí unikátní zážitek z procházky mezi exotickou vegetací a panoramatickými výhledy na Londýn.

Epping Forest: Příroda na okraji Města

   Pro odpočinek od městského shonu se vydejte do lesa Epping Forest. Nacházející se jen krátkou hodinovou cestou vlakem od centra Londýna, tato rozsáhlá lesní oblast nabízí nádherné procházky, cyklotrasy a možnosti pozorování ptáků.

The Hunterian Museum: Fascinující anatomie

V Lincoln’s Inn Fields najdete The Hunterian Museum. Tato fascinující muzeální sbírka obsahuje anatomické preparáty, chirurgické nástroje a kuriozity ze světa medicíny. Je to fascinující místo pro ty, kteří mají zájem o historii lékařství.

Trhy a obchůdky v Camdenu

Pro milovníky antikvárních pokladů a unikátních předmětů je Camden Passage v Islingtonu ideálním místem k návštěvě. Malebná ulička je lemovaná antikvariáty, butiky a tržnicí, nabízející široký výběr starožitností a řemeslných výrobků.

The Thames Path: Příjemná procházka podél Temže

Zatímco South Bank a promenáda kolem Temže jsou populární, méně známá část The Thames Path vede na východ od Tower Bridge. Tato trasa nabízí krásné výhledy na město a jeho moderní část Canary Wharf a zároveň klidné a pohodové procházky podél řeky.

Turistické trasy podél Temže naleznete i v západní části Londýna. Pěkná procházka vede z Kingston upon Thames do známého paláce Hampton Court, který využíval Jindřich VIII. 

Londýn skrývá mnoho netradičních pokladů, které čekají na objevení. Při prozkoumávání těchto míst můžete zažít autentickou atmosféru města a objevit jeho různorodou tvář.

Další netradiční místa Londýna: Muzeum sira Johna Soanea

Schované v srdci Londýna je Muzeum sira Johna Soanea skvostem. Bývalý domov neoklasicistního architekta sira Johna Soanea je pokladnicí umění, starožitností a kuriozit. Jedinečné uspořádání muzea s propojenými místnostmi a rozmanitou sbírkou nabízí návštěvníkům intimní a ponořující se zážitek.

Nomadic Community Gardens: Městská oáza v Shoreditch

Pro odpočinek od městského shonu se vydejte do Nomadic Community Gardens v Shoreditch. Tento zelený prostor poháněný komunitou je zdoben pouličním uměním, sochami a živými rostlinami. Slouží jako tvůrčí centrum a klidné útočiště uprostřed živé uliční scény východního Londýna.

Muzeum vějířů

Greenwich hostí Muzeum vějířů, okouzlující a specializovanou instituci zcela věnovanou vějířů. Muzeum obsahuje impozantní sbírku dekorativních větráků z různých kultur a historických období. Návštěvníci mohou prozkoumat umění a řemeslo stojící za těmito často přehlíženými doplňky.

Muzeum vězení Clink: Temná historie v Southwarku

Ponořte se do temné minulosti Londýna v Muzeu vězení Clink v Southwarku. Muzeum se nachází na místě notorického vězení Clink, jednoho z nejstarších vězení v Anglii. Nabízí fascinující cestu středověkým a elizabetánským trestním soudním systémem s interaktivními expozicemi a historickými artefakty.

Chelsea Physic Garden: Botanický ráj v metropoli

Chelsea Physic Garden, skrytý podél Temže, je klidný ráj uprostřed Londýna. Založen v roce 1673, je jedním z nejstarších botanických zahrad na světě. Zahrada je živým muzeem s pozoruhodnou sbírkou léčivých a jedlých rostlin a též tematických částí zahrady.

Muzeum kuriozit Viktora Wynda v Hackney

Vstupte do surreálního světa Muzea kuriozit Viktora Wynda v Hackney. Toto eklektické muzeum obsahuje širokou škálu podivností, včetně taxidermie, esoterických artefaktů a podivných uměleckých instalací. Je to místo, které se dost těžko popisuje slovy.

Čtěte také: Jaká muzea jsou v Londýně Zdarma?

Reklama:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *