kam v kodani na jídlo

Tip na eurovíkend: Kodaň a Hamletův hrad Kronborg, červenec 2024

Zažijte nezapomenutelný víkend s průvodcem, během něhož objevíte nejvýznamnější památky Kodaně a navštívíte tajemný hrad Kronborg známý jako „Hamletův hrad“. Uvidíte malebný přístav Nyhavn, sochu Malé mořské víly, absolvujete vyhlídkovou plavbu a navštívíte alternativní čtvrť Christiania. Přidejte se k nám na cestu do Kodaně a objevte kouzlo této fascinující severoevropské metropole!

Zájezd nabízí CK Radynacestu

Čtvrtek 25. července:

Podle letového řádu přiletíme do Kodaně a přesuneme se na ubytování. Pokud to letový řád dovolí, podnikneme první procházku městem. Prohlídku začneme u nejslavnějšího symbolu města – sochy Malé mořské víly inspirované pohádkou Hanse Christiana Andersena, která melancholicky vyhlíží připlouvající lodě. Projdeme se kolem pevnosti Kastellet ve tvaru pěticípé hvězdy z 17. století a okouzlí nás fontána Gefion, znázorňující mytickou bohyni dánských dějin, která podle legendy proměnila své čtyři syny ve voly. Navštívíme také kostel Sankt Albans Kirke, který nás ohromí svými vitrážemi. Pokračujeme k nádhernému baroknímu kostelu Marmorkirken a k zámku Amalienborg Slot, kde uvidíme královskou gardu v typických uniformách. Den zakončíme procházkou u malebného nábřeží Nyhavn, lemovaného barevnými domky a starými dřevěnými loděmi.

co vidět v kodani

Pátek 26. července:

Prozkoumáme nejkrásnější zákoutí Kodaně, absolvujeme vyhlídkovou plavbu a navštívíme unikátní Christianii. Dopoledne navštívíme renesanční zámek Rosenborg Slot s kouzelnými zahradami a dánskými korunovačními klenoty. Kdo by měl zájem, může navštívit Národní galerii nebo Botanickou zahradu. Poté se přesuneme ke Kruhové věži, odkud se nám naskytne úžasný výhled na město a Oresundský most spojující Kodaň se Švédskem. Pokračujeme kolem kodaňské katedrály na hlavní nákupní třídu Stroget a k zábavnímu parku Tivoli. Následuje volný čas na nákupy, návštěvu parku nebo prohlídku galerie NY Carlsberg Glyptotek s úžasnými uměleckými sbírkami. Poté zamíříme na ostrov s majestátními budovami zámku Christianborg Slot, burzy a Královské knihovny. Na závěr dne si užijeme vyhlídkovou plavbu městem a večer navštívíme „svobodný stát Christiania“, kde vládne volná atmosféra.

nyhavn - přístav v Kodani

Sobota 27. července:

Půldenní výlet vlakem do městečka Helsingor a odpolední návštěva pivovaru Carlsberg. Dominantou města Helsingor je zámek Kronborg Slot z 16. století, známý z Shakespearova Hamleta. Zájemci mohou navštívit tento zámek, zařazený na seznam světového dědictví UNESCO, nebo přilehlé Muzeum námořní plavby. Odpoledne se vrátíme do Kodaně a navštívíme historický pivovar Carlsberg, kde se dozvíme o výrobě slavného dánského piva a ochutnáme několik druhů. Večer se vrátíme do hotelu, buď s průvodcem nebo individuálně.

Neděle 28. července:

Dle letového řádu odlet do ČR

Zájezd nabízí CK Radynacestu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *